середа, 23 серпня 2023 р.

 23.08.2023

                       Правила інформаційної гігієни

Росія активізує інфоатаки. Важливо, щоб кожен українець вмів їм протидіяти. Подивіться це відео. У ньому прості правила інфогігієни, які дозволять протистояти ворогу.


Давайте поговоримо про правила інформаційної гігієни. Ті, які допоможуть розпізнати ворожі інформаційні атаки та мінімізувати їх вплив.

Перше і найголовніше правило – відпишіться нарешті від усього анонімно, російського та з «інсайдами». Так, це і про анонімні телеграм канали. Саме там буде найбільше нагнітання та маніпуляцій – свідомих і ні. Ці ресурси створюються для дезінформування, а не для інформування про інсайди чи події в Україні.

Друге. Відпишіться від агрегаторів новин, які публікують емоційні тексти видаючи їх за новини – у Телеграмі, Вайбері і тд. Це ті, хто публікує інформацію першими не перевіряючи її. Для них важливий хайп, а не факти.

Третє. Мінімізуйте соціальні мережі. Саме тут найвища концентрація паніки – реальної і штучної.
Четверте. Два рази на день читайте новини у медіа з «білого списку» Інституту Масової Інформації – дуже важливо не випадати з контексту подій.

П'яте. Відслідковуйте свої емоції після прочитання новинних повідомлень. Якщо відчуваєте страх чи ваша реакція “о! це те, що я хотіла почути!” - прискіпливо перевіряйте інформацію. Зараз більшість дезінформації працює саме в цих векторах.

Шосте, розбирайтеся в суті, а не реагуйте на емоційні заголовки. Так, це довго, складно, ви втомлені. Але це єдиний вихід, щоб зрозуміти.

Сьоме, коли ви побачили сенсаційну заяву, особливо, якщо вона вибивається з попереднього контексту - будь ласка, дуже прискіпливо перевіряйте цю інформацію.
І найголовніше, знання цих правила не захистять вас від ворожих інформаційних операцій. Захистить їх застосування. А розпочати ви може уже. Будь ласка, візьміть у руки ваш телефон - відкрийте Телеграм та відпишіться від усіх агрегаторів новин, анонімних каналів та російських джерел. Це поростий, але дієвий спосіб зменшити на вас вплив ворожих інформаційних операцій.
Дотримання цих правил – це ваш дуже цінний вклад у Перемогу. І це не перебільшення, а факт.

У Мінреінтеграції нагадали правила інформаційної гігієни: як не стати жертвою фейкової інформації ▪️Звертайте увагу на заголовки. Якщо у заголовку використовуються декілька знаків оклику поспіль, застосовуються кольорові позначення або штампи типу: «100% інфа», «терміновий репост» тощо, то це все ознаки фейкових новин. ▪️Оцінюйте емоційність подачі новини. Надмірно чуттєва забарвленість контенту може вказувати на фейк, адже завдання таких новин – «вимкнути» раціональне сприйняття читача. ▪️Придивіться до URL-адреси й обов’язково перевіряйте назву ЗМІ. Для розкрутки чуток або фейків часто створюють копії відомих сторінок або сайтів. ▪️Візьміть за правило стримано-критично ставитись до опублікованої інформації. Мета фейкових новин – змусити вас вірити без сумнівів. ▪️З’ясовуйте першоджерело інформації. Переглядайте, які ще медіа в Україні чи світі оприлюднили це повідомлення. Відсутність посилань або джерел є очевидним сигналом того, що новина – фейк. ▪️Перевіряйте повідомлення та заклики, які поширюються від імені влади на офіційних сторінках державних інституцій. ▪️Обмежте кількість каналів, з яких споживаєте інформацію. Звертайтеся до перевірених медіа, які несуть відповідальність за оприлюднену інформацію.

Правила інформаційної гігієни допоможуть зменшити стрес, обмежити інформаційний потік та звільнити психіку від непотрібних думок, емоцій. Вчимось самі і вчимо інших!

Немає коментарів:

Дописати коментар

  Шановні класні керівники! Донесіть інформацію до учнів і батьків! Запрошуємо на безпечне офлайн навчання, відпочинок та соціальну реабіліт...