неділя, 30 квітня 2023 р.

 

Соціальний педагог поруч!

“Я ЗАХИЩУ ТЕБЕ”. ЯКІ СЛОВА ПОТРІБНО ГОВОРИТИ ДИТИНІ ПІД ЧАС ВІЙНИ

“Я захищу тебе”. Які слова потрібно говорити дитині під час війни

Як говорити з дитиною про війну та небезпеку.

На тлі війни, що розпочали російські окупаційні війська, українці живуть в тривозі своє життя та здоров’ї дітей.

Малюки здатні відчувати тривогу батьків.

Тому дорослим треба триматись з усіх сил і постійно говорити з дітьми.


Які фрази використовувати батькам:

1. “Поки я з тобою – ти в безпеці”;
2. “Я захищу тебе”;
3. “Я піклуюсь про тебе і про себе”;
4. “Наша армія та люди, які нас захищають дуже сильні, ми можемо на них покластися”;
5. “Коли тобі страшно, обов‘язково говори мені про це”;
6. “Коли ти будеш чути гучні звуки сирени – це означає, що нас захищають і нам потрібно заховатися, щоб було безпечніше”;
7. “Ми з усім впораємось”.

понеділок, 24 квітня 2023 р.

 

Тиждень психології



"Поїхали!"

Понеділок 24. 04. 2023

" Людина -  частинки пазлу, а психологія

складає його в величну

та прекрасну картину''


З метою залучення інтересу до психології та її

 галузь Запрошую учасників освітно- виховного процесу

 переглянути інформацію

 "56  цікавих фактів про психологію людини"

Багато статей з дитячої психології ⇒ Дитяча психологія. Знайдіть відповідь на питання яку вас турбує тут.

Пройдіть тест та дізнайтеся На скільки ви стійкі до стресів ?

понеділок, 17 квітня 2023 р.

Соціальний педагог поруч!

Увага! Важлива інформація!

Правила інформаційної гігієни

Росія активізує інфоатаки. Важливо, щоб кожен українець вмів їм протидіяти. Подивіться це відео. У ньому прості правила інфогігієни, які дозволять протистояти ворогу.


Давайте поговоримо про правила інформаційної гігієни. Ті, які допоможуть розпізнати ворожі інформаційні атаки та мінімізувати їх вплив.

Перше і найголовніше правило – відпишіться нарешті від усього анонімно, російського та з «інсайдами». Так, це і про анонімні телеграм канали. Саме там буде найбільше нагнітання та маніпуляцій – свідомих і ні. Ці ресурси створюються для дезінформування, а не для інформування про інсайди чи події в Україні.

Друге. Відпишіться від агрегаторів новин, які публікують емоційні тексти видаючи їх за новини – у Телеграмі, Вайбері і тд. Це ті, хто публікує інформацію першими не перевіряючи її. Для них важливий хайп, а не факти.

Третє. Мінімізуйте соціальні мережі. Саме тут найвища концентрація паніки – реальної і штучної.
Четверте. Два рази на день читайте новини у медіа з «білого списку» Інституту Масової Інформації – дуже важливо не випадати з контексту подій.

П'яте. Відслідковуйте свої емоції після прочитання новинних повідомлень. Якщо відчуваєте страх чи ваша реакція “о! це те, що я хотіла почути!” - прискіпливо перевіряйте інформацію. Зараз більшість дезінформації працює саме в цих векторах.

Шосте, розбирайтеся в суті, а не реагуйте на емоційні заголовки. Так, це довго, складно, ви втомлені. Але це єдиний вихід, щоб зрозуміти.

Сьоме, коли ви побачили сенсаційну заяву, особливо, якщо вона вибивається з попереднього контексту - будь ласка, дуже прискіпливо перевіряйте цю інформацію.
І найголовніше, знання цих правила не захистять вас від ворожих інформаційних операцій. Захистить їх застосування. А розпочати ви може уже. Будь ласка, візьміть у руки ваш телефон - відкрийте Телеграм та відпишіться від усіх агрегаторів новин, анонімних каналів та російських джерел. Це поростий, але дієвий спосіб зменшити на вас вплив ворожих інформаційних операцій.
Дотримання цих правил – це ваш дуже цінний вклад у Перемогу. І це не перебільшення, а факт.

субота, 15 квітня 2023 р.

 

СОЦІАЛЬНИЙ ПЕДАГОГ ПОРУЧ!

Спілкування через Інтернет: чого від нього чекати і як з ним поводитися?

Можливість отримати будь-яку інформацію не виходячи з дому – зараз це не фантастика, а реальність. І це стало можливим завдяки Інтернету. Крім того, що Інтернет дозволяє вам знайти потрібну інформацію, мережа значно розширює коло вашого спілкування. І це стало можливим завдяки Чату та іншим подібним сайтам.

Вам відомо, що таке Чат? Так, дійсно, це швидкий спосіб знайти для себе нових друзів, поспілкуватися з ними на будь-які теми, отримати корисні поради. А в Facebook,Instagram,Twitter, WhatsApp ще можна побачити фотокартки, відеоролики і мати уявлення з ким розмовляєш, завдяки тій інформації, яку розміщує на своїй сторінці людина. Але спілкування в Інтернеті приховує небезпеку, яка проявляється в тому, що ви не бачите свого віртуального знайомого, а тому не можете бути впевнені у тому, що ця людина безпечна для вас. Ви можеш вважати, що спілкуєтеся зі своїм однолітком, а він або вона насправді може виявитися дорослим чоловіком або жінкою, а ще гірше – злочинцем.

Отже, пам’ятайте про те, що спілкування у чаті та на інших подібних сайтах поряд з користю може приховувати і суттєву небезпеку для вас. Тому, щоб уберегти себе від неприємностей ви повинні постійно пам’ятати нескладні правила безпечної поведінки під час бесіди з незнайомцями або новими друзями, з якими ви познайомилися саме в Інтернеті, а не в реальному житті.

Увага! Завжди пам’ятайте про те, що ви спілкуєтеся з людиною, про яку вам нічого невідомо, тому не довіряйте їй свої таємниці або думки. Краще поділися ними зі своїми батьками чи справжніми, а не віртуальними друзями.

Спілкування у чаті, в соцмережах та на деяких інших сайтах поряд з користю може приховувати і суттєву небезпеку.




понеділок, 10 квітня 2023 р.

 Увага! Важлива інформація!

Анімаційне відео “Від нічних жахів – до спокійного сну”

Це 5-хвилинне відео є безкоштовним ресурсом для допомоги людям, які страждають від нічних кошмарів. Воно розповідає про техніку змінення сну, що допомагає припинити нічні жахіття і може використовуватися з методами лікування травм, таких  як ПТСР.

Переглянути відео “Від нічних жахів – до спокійного сну”

вівторок, 4 квітня 2023 р.

 04.04.2023

Вітаю любителів мистецтва!!!!!


Сьогодні завершився конкурс фотографій!

До Вашої уваги фото, які набрали більшу кількість голосів.
9-Б клас.

І місце (6 голосів)





2 місце (5 голосів)



Вітаємо переможців!!!








неділя, 2 квітня 2023 р.

 Шановні класні керівники!Департамент освіти і науки облдержадміністрації проводить інформаційну кампанію для батьків (законних представникі...