середа, 25 січня 2023 р.

                                                Привіт , друже!

Увага! Важлива інформація для тебе на сторінці соціального педагога!

понеділок, 23 січня 2023 р.

 

horisontal_blue_ua
Wonder_Media_black
YAK_PIDTRIMATI_SVOYU_DITINU_PID_CHAS_VIYNI

ВІТАЄМО! 

Хочемо поділитися з вами новим анімаційним відео «Як підтримати свою дитину під час війни?» створеним у співпраці МБО Служби порятунку дітей та Wonder Media.

У ньому розповідається про прості дієві поради, що допоможуть відновити почуття безпеки у наших дітей та зберегти з ними емоційний зв’язок у цей непростий час.

Дане відео буде корисне батькам та усім фахівцям, які співпрацюють із сім’ями.

Корисного перегляду.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕОhttps://www.youtube.com/watch?v=9WQBgqdcH30&t=5s

Інші відео МБО Служба порятунку дітей ви також можете переглянути на нашому каналі в YouTube 

YouTube канал Служби порятунку дітей

четвер, 19 січня 2023 р.

                               Як пояснити дитині, що таке війна? 
 
      Ми можемо пояснити, що війна — це агресивні дії однієї країни щодо іншої. Війна вже триває 8 років, просто вона була для нас непомітна. Зараз це змінилося. Якщо дитина знає, що таке цінності, можна пояснити, що цінності людей і країн можуть не збігатися, — каже психолог. — Війна — це завжди страшно та жахливо. Ми маємо робити акцент: «Дивися, ми зараз у безпеці й наша армія робить усе, щоби ми залишалися в безпеці». 
     Важливо, щоб дитина за щось була відповідальною, а будь-яка розмова з дитиною  закінчувалася  обіймами.
    Поради, як допомогти дитині:
Режим дня. Робіть усе, що ви робили раніше, якщо є така можливість. Якщо дитина їла завжди о певній годині та є можливість так робити і надалі — продовжуйте. Те, що зараз пов’язує нас із мирним часом, буде на користь.
Важливо створювати безпечний простір. Наприклад, будиночки чи «халабуди», сидіти на підлозі, малювати будиночки, гратися в хованки. Те, що може давати відчуття кордонів.
Грати в псевдо агресивні ігри. Наприклад, битися подушками, бігати і кричати, грати в боулінг чи збивати кульки.
 Коли дитина пережила стрес, перше, що треба зробити — обійняти її. Ми можемо взяти її за руку, якщо інший контакт неможливий.
Розмахувати руками, як маятником.
Дозволяйте дітям знімати напругу в конструктивний спосіб.
    Це можуть бути найрізноманітніші ігри та техніки:
можна рвати або зминати папір;
гра в «паперові» сніжки;
можна «боксувати» м’яку подушку;
запропонуйте крик без крику: просимо дитину спробувати закричати, але без голосу (гучності);
«стаканчик крику» або «мішечок крику»: можна кричати, але лише направивши цей крик в мішечок або стаканчик;
ігри з водою (воду можна переливати із ємності в ємність) та піском.
      Зараз важливий час для зміцнення близькості, прихильності, час більшого тілесного контакту (якщо діти дозволяють), час разом готувати їжу, час говорити про важливе!
 

 

вівторок, 17 січня 2023 р.

 

Соціальний педагог поруч.

12.03.2023

Долаємо паніку. Вправи і поради, як стабілізуватися під час війни.

 Як би ми не були “готові” до того, що зараз відбувається, неможливо нормально сприймати те, що у 2022 році ми чуємо слово “війна”. Усі реакції, які виникали у вас сьогодні вранці чи виникають зараз, — абсолютно природні й не варто відчувати за це провину”, — каже сімейна та дитяча психологиня Світлана Ройз.

За словами фахівчині, залежно від провідного типу нашої нервової системи, коли почули страшне слово чи звуки сирени, у когось почалася паніка, у когось почастішало серцебиття, когось почало “трясти”, хтось метушився чи завмирав, а хтось почав плакати…

У нинішній ситуації надзвичайно важливо зберігати спокій, не панікувати й акумулювати свої сили для підтримки родини та країни. Це вкрай складно в обставинах, що наразі відбуваються.


Швидкі дії, як вплинути на спокій:

  • Нервова система влаштована так: коли небезпечно тілу, усі знання не засвоюються. Тож перше, що треба зробити, — повернути безпеку своєму тілу. Якщо поруч із вами дитина, обійміть її і скажіть: “Я з тобою”. Якщо її рухи пришвидшені, треба говорити повільно, тихо й бути на рівні очей дитини.
  • Безпека для людей — це про режим дня, рутину. Робіть, усе, що ви запланували, якщо це можливо. Наприклад, піти в душ, поприбирати, поїсти, приготувати їжу.
  • Пам’ятайте, що треба пити воду. Коли симпатична система активна, у нас пересихає в роті. Якщо не хочете пити, хоча б змочіть губи чи пополощіть рот.
  • Треба їсти чи принаймні жувати. Коли ми жуємо, нервова система виходить зі стану паніки. Носіть із собою жуйки, цукерки. Ідеально, щоби було щось із вираженим смаком, аби повернути себе в стан мінімального спокою.
  • Візьміть у ліву руку якийсь предмет, який можете проконтролювати. Коли ми беремо щось у ліву руку, то, фактично, беремо під контроль усе, що відбувається в правій півкулі мозку. Усі тривожні думки й образи — це зокрема робота правої півкулі.

  • Аби ми були в безпеці, маємо ввести нові правила нашого часу. Наприклад, не підходьте до вікон, натомість наближайтеся до так званої несучої стіни. 
  • Сконтактуйте із сусідами, щоби відчувати, що поряд є підтримка. Якщо є можливість зібратися кількома сім’ями чи класом десь у безпечному просторі, це буде чудово. Так ви зможете влаштувати “колективну безпеку”.
  • Підтримуйте свої емоції. Дайте собі можливість проявити емоції, які відчуваєте. Якщо важливо плакати чи злитися, так і робіть. 
  • Коли вранці я почула сирени, то зрозуміла, що не можу говорити. Це для мене не властиво. Це пояснюється так: коли страшно, у нас вимикаються зони Брока, що відповідають за говоріння. Якщо ви відчуваєте те саме чи чуєте, що в дітей сиплий, нетиповий голос, співайте, кричіть, говоріть голосно.
  • Повторюйте слово “пау” кілька разів. Уявіть, що ви наче кидаєте це слово в стелю, як у мішень.
  • Слідкуйте за диханнямРобіть вдих на 2 такти, а видих — на 4 чи 6. Тобто затримуйте дихання. Дітям можна давати скоромовки, щоби вони говорили їх на видиху.
  • Дозвольте собі “потупити”. Коли ми перебуваємо в стані травматизації, терапевти рекомендують грати на тетрисі, з кульками. Можете пограти в комп’ютерну гру.


Соціальний педагог поруч.

До уваги класних керівників!



понеділок, 16 січня 2023 р.

субота, 14 січня 2023 р.

 


Як в момент паніки зберігати спокій та рівновагу

Перше, варто пам’ятати про те – що все це минеться.

Другий момент – пам’ятайте, що ми не можемо нічого контролювати. Можемо рівно стільки, скільки залежить від нас, а впливати на якісь величезні процеси ми точно не можемо.

Третє – пам’ятайте про те, що важливо пригадати, ким ми є і які елементи дій, внутрішніх переконань, які установи і вірування повертають нас до самих себе. Наприклад, ви точно знаєте, що в будь-якій ситуації ви будете ходити на роботу, або ви точно знаєте, що в будь-якій ситуації ви вранці будете пити каву, або в будь-якій ситуації (стресовій або дуже скрутній) будете дзвонити своїй подрузі або говорити з мамою. Повертайтесь до цих маленьких корінчиків, які вас тримають у стані спокою. Подумайте, що це можуть бути за корінці. Можливо, справді кава, спілкування з дітьми, перегляд якогось спокійного фільму, передачі або прочитання книги. Ці невеличкі ритуали будуть повертати вас до стану спокою і допомагатимуть проживати стресову ситуацію.

Четверте – звертайте вагу на свій стан, свою тривогу, тому що ваша тривога передається дітям. Це як у літаку: спершу — маску на себе, далі — маска дітям. Саме так, ви повинні піклуватися про себе і свою стабільність, оскільки через неї стабільно будуть відчувати себе діти. Якщо ви бачите, що тривожаться ваші діти щодо цього всього, ви можете запропонувати їм ті самі вправи, традиції, які їх будуть повертати до спокійного стану: чаювання, перегляд мультфільмів, спільні ігри, проведений разом час. Те, що буде їх заспокоювати.

П’яте – пам’ятайте, що вам важливо зберігати тверезе мислення і світлу голову. Не приймайте імпульсивних рішень. У стані стресу, неспокою, обов’язково з’являється реакція — втікай, нападай або завмирай. Так реагує наш мозок. Важливо нагадувати собі повертатися не до імпульсивних реакцій, а до того: "стоп, що я зараз можу контролювати, а що ні. Де я повноправний щось робити, а де ні". Намагайтесь не діяти імпульсивно, базуючись лише на цих реакціях: кудись бігти, втікати або взагалі нічого не робити. Беріть для себе якусь паузу. Якщо ви приймаєте будь-яке важливе рішення: переїзд, зміна дому, ще щось – пам’ятайте, що важливо "переспати" з цією думкою, взяти час на роздуми, порадитись з іншими, поділитись цією думкою. Але не робити імпульсивних рішень.


вівторок, 10 січня 2023 р.

 


ШАНОВНІ УЧНІ, БАТЬКИ, ВЧИТЕЛІ!

У цей складний воєнний час поруч з вами психологи та соціальні педагоги, які готові прийти на допомогу. Ми підготували для вас корисні матеріали. Сподіваємося, що вони стануть у нагоді.

Для педагогів:


  • Як говорити з дітьми про війну — поради психологів https://ye.ua/syspilstvo/58272_Yak_govoriti_z_ditmi_pro_viynu_%E2%80%94_poradi_psihologiv.html
  • Як організувати роботу з учнями та їх психологічну підтримку в умовах війни https://www.pedrada.com.ua/article/3054-yak-organzuvati-robotu-z-uchnyami-ta-h-psihologchnu-pdtrimku-v-umovah-vyni

Для учнів:

  • Як боротися з надмірним хвилюванням https://elle.ua/otnosheniya/psihologija/yak-borotisya-z-nadmrnim-hvilyuvannyam/
  • Як подолати безсоння: корисні поради, які допоможуть виспатися https://ye.ua/zdorovya/58235_Yak_podolati_bezsonnya__korisni_poradi_yaki_dopomozhut_vispatisya.html
  • Як безпечно пережити воєнний час? https://docs.google.com/document/d/1a7HG2Y69CzRVc3pKSnadVjNTKnFrpPMR/edit
  • В Україні стартував психологічний проект «ПОРУЧ» https://poruch.me/

Для батьків:

  • Як підтримати та заспокоїти дитину під час війни https://eo.gov.ua/yak-pidtrymaty-ta-zaspokoity-dytynu-pid-chas-viyny/2022/02/28/
  • Державна допомога ВПО та біженцям – на що треба звернути увагу https://helsinki.org.ua/articles/derzhavna-dopomoha-vpo-ta-bizhentsiam-na-shcho-treba-zvernuty-uvahu/

середа, 4 січня 2023 р.

                   04.01.2023р. - засідання професійної спільноти соціальних педагогів та психологів для соціальних педагогів та психологів, педагогічних працівників громади, працівників відділу освіти та ЦПРПП. 

Тема зустрічі: 


«Форми роботи спеціалістів психологічної служби у дистанційному форматі».





  До уваги майбутніх випускників закладу!

Всеукраїнський проєкт з профорієнтації 

"Обери професію своєї мрії"

https://hryoutest.in.ua/

Запрошую на сторінки блогу "Профорієнтація" та "Інформаційний порадник батькам"!

 Шановні класні керівники!Департамент освіти і науки облдержадміністрації проводить інформаційну кампанію для батьків (законних представникі...