неділя, 30 жовтня 2022 р.

 31.10.2022

Як заспокоїти дітей під час війни. Поради для педагогів та батьків.

Зараз ми всі максимально задіяні в обороні нашої країни та громади, здебільшого діти залишаються сам-на-сам зі своїми страхами. Поради психологів як заспокоїти дітей під час війни:

- Обійняти та взяти за руку.

- Сказати, що ситуація дуже складна. Сталося те, чого ми боялися. І нам важливо бути дуже зібраними та допомагати один одному. Ми разом. Армія зараз робить усе можливе, щоб ми були у безпеці.

- Ми можемо чути страшні звуки, довкола люди можуть боятися. Можливо, нам потрібно буде перейти у безпечніше місце.

- Запитати дитину, яку іграшки вона хоче взяти з собою.

- Закликати дитину уважно виконувати прохання батьків в екстремальній ситуації

- Запевнити, що все обов’язково владнається.

Чим заспокійливим зайняти дитину під час повітряної тривоги, якщо ви у сховищі чи ванній кімнаті?

1. Якщо у вас є пупирчата плівка для упаковування, візьміть її з собою. Лопання "пупирок" займає руки та заспокоює багатьох дітей та дорослих.

2. Візьміть з собою простирадло або ковдру. Сядьте, обніміть дитину та накрийтеся разом з головою, створивши "халабуду". Залиште шпаринку, для надходження свіжого повітря. В такій халабуді можна грати в різні ігри, бавитись ліхтариком, розповідати казки, тихенько співати.

3. Руки також можна зайняти м'яким пластиліном, м'ячиком-антистресом або іншою тактильною іграшкою чи матеріалом, яким можна м'яти, щипати, трохи підкидати, перекладати з руки в руку та подібне.

Звісно, краще завчасно приготувати і скласти матеріали у сховищі.

Ми обов’язково переможемо! Інакше просто не може бути, бо Україна понад усе!

 

Що сказати дитині? Інструкція для батьків під час військової загрози.

У чому проблема?

Останнім часом інформаційний простір заповнений лякаючими повідомленнями про велику ймовірність повномасштабного наступу російської армії. Аналітики й ЗМІ обговорюють різні варіанти розвитку подій, деякі західні держави попереджають своїх громадян про небезпеку подорожей до України і евакуюють родини дипломатів, люди в соцмережах діляться інструкціями по складанню "тривожних валізок" і своїми страхами. 

Нескінченний потік фейків, постійні "замінування" та не завжди переконливе заспокоєння населення з боку влади тільки ще більше розпалюють загальне напруження й панічні настрої.

Не залишаються осторонь і діти, які нервуються та переживають не менше за дорослих. Найменші підсвідомо зчитують і віддзеркалюють тривогу батьків, старші —  інтерпретують на свій лад почуті від дорослих чутки та новини. Як захистити свою дитину в цій ситуації, як правильно пояснити, що відбувається, та навчити без паніки дбати про власну безпеку, розбиралася "Рубрика". 

Яке рішення?

дітям про війну

У повномасштабну війну вірять не всі. Дехто взагалі заплющує очі на останні новини, вважаючи їх маніпуляціями й маячнею. Адже зазвичай про небезпечні ситуації навіть думати неприємно. Ймовірний вибух, землетрус, ДТП, витік газу, пожежа, воєнне вторгнення — все це дестабілізує будь-яку дорослу психіку, що ж тоді говорити про дітей. Є навіть думка, що розмовляти з дітьми про панічні новини взагалі не потрібно. Мовляв, навіщо псувати їм дитинство гіпотетичними припущеннями політиків?

Проте соціальні педагоги вважають, з дітьми важливо говорити про надзвичайні ситуації. У першу чергу для того, щоб інформація, яку вони можуть отримати під час самої НС, не шокувала й не травмувала їх. Підготовка робить стрес дитини "експертним", виводить її та дорослого зі стану травматичної безпорадності та вразливості, протиставляє тривозі продуктивні дії. 

четвер, 13 жовтня 2022 р.

 ПАМ’ЯТКА ЩОДО ПРАВИЛ ПОВЕДІНКИ (ПОРЯДКУ ДІЙ) НАСЕЛЕННЯ У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ПІДОЗРІЛОГО ОБ’ЄКТА, ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНОГО ПРЕДМЕТА

за посиланням:

file:///C:/Users/gosad/Downloads/1153_pravila.pdf




вівторок, 11 жовтня 2022 р.

 

                  Навчальна програма «Знання під час війни»

Заняття 3
«Особиста  безпека» 

На жаль, війна стала для нас реальністю, в якій ми живемо. Характер небезпек щоразу змінюється, тому надзвичайно важливо подбати про нові правила поведінки. Ці правила можуть стати в пригоді не тільки вам, а й вашим друзям, з якими ви спілкуєтесь не тільки оффлайн, а й онлайн. А може, хтось із вас після сьогоднішнього заняття схоче писати безпекові правила для друзів? Або знімати відео про особисту безпеку?

Відеоурок https://youtu.be/tUATv2yAAbA

Громадська організація «Всеукраїнська громадська організація «Рушійна сила» за підтримки IREX та Українського фонду швидкого реагування за фінансової підтримки Державного департаменту США.



четвер, 6 жовтня 2022 р.

 

             Навчальна програма «Знання під час війни»

Заняття 2
«Психологічна безпека» 

“Чим схожий і чим відрізняється психологічний (душевний) стан дорослого і підлітка (дитини) у воєнний час”:
  •  діти, й дорослі під час війни переживають схожі почуття: тривогу, страх, сум, розпач, провину, невпевненість у майбутньому, розгубленість, бажання замкнутись у собі й ні з ким не спілкуватись, прагнення заплющити очі й прокинутись у мирний час, або повернути час назад – до війни.
  • найбільш боляче і дітям, і дорослим згадувати мирне минуле, думати про втрати, переживати страх, не знати, коли закінчиться війна тощо.
 Розповідь про психологічні стани під час війни, й що з цим робити (відео)  за посиланням:https://youtu.be/LngsvniRHnI
Громадська організація «Всеукраїнська громадська організація «Рушійна сила» за підтримки IREX та Українського фонду швидкого реагування за фінансової підтримки Державного департаменту США.



          Навчальна програма «Знання під час війни»

Заняття 1
Інформаційна безпека


Інформація створюється людьми. Вона переміщується в просторі і часі за допомогою носіїв інформації: книг, газет, журналів, сайтів, соцмереж, телебачення тощо. Інформація має найважливіший вплив на створення людиною власної картини світу. Коли ми, наприклад, засвоюємо інформацію про те, що наша планета рухається навколо Сонця, наша картина світу дещо змінюється.

Інформаційна війна – це агресивне втручання в інформаційний простір країни чи групи людей (аудиторії), з метою змінити картину світу людей так, як вигідно агресору.

Інформаційна безпека ,небезпечний інформпростір сьогодні та як вберегтись від інформаційних атак (відео за посиланням).

https://www.youtube.com/watch?v=l9SKMWfzBo0
Громадська організація «Всеукраїнська громадська організація «Рушійна сила» за підтримки IREX та Українського фонду швидкого реагування за фінансової підтримки Державного департаменту США.

 Шановні класні керівники!Департамент освіти і науки облдержадміністрації проводить інформаційну кампанію для батьків (законних представникі...